• Wpisów: 197
  • Średnio co: 14 dni
  • Ostatni wpis: 2 lata temu, 17:43
  • Licznik odwiedzin: 35 960 / 2928 dni
 
enowak
 
Ewa Nowak: Zastanawiając się nad tym, co popisać przy okazji omawiania produktu Choligrip hot wymyśliłam sobie, że zwyczajnie zacytuję kilka najważniejszych informacji od producenta. Ale przecież to by było za mało i chcecie pewnie dowiedzieć się czegoś dodatkowo. OK. Podejmijemy wyzwanie poszerzenia naszej skarbnicy danych.
Przeziębienia powodują wirusy, są one jednakże odmienne od wirusów grypy, które powodują znaczniejsze szkody w organizmie i są trudniejsze w terapii.
Zatem do rzeczy – opiszmy choligrip hot.
 Skład
1 saszetka zawiera 750 mg Paracetamolum (paracetamolu), 10 mg Phenylephrini hydrochloridum (chlorowodorku fenylefryny), 60 mg Acidum ascorbicum (kwasu askorbowego).
 Dawkowanie
Dorośli oraz dzieci w wieku powyżej 12 lat: jedna saszetka co 4 do 6 godzin. Nie stosować dużo cześciej niż co 4 godziny ani nie więcej niż 4 saszetki na dobę.Przed podaniem proszek należy rozpuścić w ciepłej wodzie.Wsypać zawartość jednej saszetki do szklanki, uzupełnić do połowy ciepłą wodą, bardzo dobrze wymieszać oraz wypić. W razie konieczności dodać zimnej wody albo dosłodzić.Dzieci:Nie zaleca sie stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat.Nie stosować dawki większej niż zalecana.Jeżeli objawy dolegliwości utrzymują się pacjent powinien zasięgnąć porady lekarza.Nie stosować z innymi produktami leczniczymi zawierającymi paracetamol, substancje zmniejszające przekrwienie błony śluzowej nosa ani innymi lekami o podobnym mechanizmie działania.Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, produktu leczniczego nie należy stosować dłużej niż 3 dni.
 Przeciwwskazania
Stwierdzona nadwrażliwość na paracetamol, fenylefrynę, kwas askorbowy albo substancje pomocnicze wchodzące w skład produktu.Niewydolność watroby albo ciężka niewydolność nerek, dolegliwość alkoholowa.Przyjmowanie zydowudyny, stosowanie inhibitorów monoaminooksydazy (MAO) oraz okres 2 tygodni po ich ostatnim zastosowaniu.
 Wpływ na płodność, ciążę oraz laktację
Nie należy stosować leku podczas ciąży bez zalecenia lekarza.Badania przeprowadzone na ludziach oraz zwierzętach nie wykazały szkodliwego dzialania paracetamolu na przebieg ciąży oraz rozwój zarodkowy oraz plodowy.Bezpieczeństwo stosowania fenylefryny w okresie ciąży nie zostało ustalone. Z powodu zwężającego naczynia działania fenylefryny produkt należy stosować ostrożnie u pacjentek z wcześniej występującym stanem przedrzucawkowym. Fenylefryna może zmniejszać krążenie łożyskowe, i dlatego również preparat może być stosowany w okresie ciąży jedynie w przypadku kiedy korzyść dla matki przewyższa ryzyko dla płodu.Najwyższa tolerowana podczas ciąży ilość kwasu askorbowego to także 2000 mg/dobę. Oznacza ona maksymalny poziom dziennego spożycia witaminy C, ktory nie stwarza ryzyka wystąpienia działań niepożądanych.
 Wskazania
Leczenie objawów grypy, przeziębienia takich jak: bóle głowy, dreszcze, bóle gardła, niedrożność przewodów nosowych oraz zatok przebiegająca z bólem.

Nie możesz dodać komentarza.